Урок образотворчого мистецтва в 7 класі

Тема уроку: Декоративно-прикладне мистецтво. Флоромозаїка.
Створення композиції з природних матеріалів.
Мета уроку: Дати поняття мистецтву ” Флоромозаїка “; навчити створювати
панно з природного матеріалу за законами композиції;
готувати природний матеріал для створення флоромозаїки.
Розвивати почуття завершеності в композиції, гармонії і краси;
формувати об’ємно-просторове мислення, зорове сприйняття;
удосконалювати уяву, творчу думку, акуратність в роботі,
увагу, зосередженість. Виховувати любов до природи,
рідного краю, мистецтва.
Тип уроку: комбінований з використанням інтерактивних технологій.
Методи і засоби роботи: евристична бесіда, випереджувальні завдання,
практична робота, спостереження, інтерактивні
метод «аукціон», метод
колективної оцінки знань та вмінь.
Обладнання уроку: музичні записи, зразки робіт, мультимидійна
презентація.
Матеріали та інструменти для учнів: насіння,крупи, картонна основа, ПВА,
пензлик для клею.
Основні поняття: флоромозаїка.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. Готовність учнів і матеріалів до уроку.
Добрий день!Сьогодні урок образотворчого мистецтва проведу з вами я, звати мене Світлана Миколаївна. Налаштуйтесь на роботу. Бажаю вам успіхів.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні наш урок пройде під девізом: «Краса знаходиться у природі, треба тільки вміти її побачити». Ці слова відомого німецького художника А.Дюрера не дають нам забути, що людина як частина природи живе, спостерігає, вчиться і зачаровується нею. Усе корисне, раціональне, красиве ми беремо у природи. Сьогодні ми з вами будемо створювати композиції з природного матеріалу у техніці “флоромозаїка”. Дамо визначення мистецтву ” Флоромозаїка “; навчимося створювати панно з природного матеріалу за законами композиції.Будемо розвивати почуття завершеності в композиції, гармонії і краси, формувати об’ємно-просторове мислення, зорове сприйняття; удосконалювати уяву, творчу думку, акуратність в роботі, увагу, зосередженість. Виховувати любов до природи, рідного краю, мистецтва.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Вивчаючи природні форми та явища, ви вивчили різні техніки та дізнались, якими матеріалами можна їх передавати у мистецтві. Пригадайте, які техніки ви знаєте для передачі природних форм? Відповідь учнів: лінійна графіка; акварель по –мокрому; монотипія; мозаїка; ліпка з пластиліну,солоного тіста; вишивка нитками, бісером; плетіння з лози, соломи…А ще природні форми у творчості можна передавати в таких видах мистецтва: ковальстві, кераміці, різьба по дереву, ткацтві, писанкарстві .
ІV. Мотивація навчальної діяльності (слово вчителя): Погляньте на дошку, ви бачите вироби, виготовлені з природних матеріалів: дідух; вироби із соломи, композиції із шишок, листя, гілок; картини з насіння рослин.
(демонстрація виробів на виставці)
Ці вироби є композиціями такого виду мистецтва як ФЛОРИСТИКА і ФЛОРОМОЗАЇКА.
V. Вивчення навчального матеріалу. Виступ вчителя.
Слово «Флоромозаїка» – це складне слово.Воно складається з двох слів: флора і мозаїка.Слово “флора” походять від імені давньогрецької богині квітів,весни і юності-Флори. Слово “мозаїка”- це зображення , виконане із частинок одного або декількох матеріалів( скла, деревини,каменю,паперу,насіння). Флористи спираються на закони і досвід, що існують в образотворчому мистецтві. Незвичайна фактура застосованих матеріалів, своєрідна техніка виконання дозволяють створити оригінальні твори із засушених рослин та насіння. Як будь-яке мистецтво, флоромозаїка має свої секрети. Ось деякі з них: 1. У роботі використовують насіння та крупи. 2. Роботи створюються за жанрами мистецтв та законами композиції. 3. Поєднання різних фактур, форм і кольорів природного матеріалу можливе в одній роботі.
4. Композиції можуть бути як площинні так і об’ємні.
Як ви розумієте слово «Фактура» . Словник з образотворчого мистецтва пояснює цей термін так: Фактура — в образотворчому мистецтві – це сукупність різних технічних при¬йомів обробляння поверхонь, що використовуються як засоби художньої виразності.
Отож, ви почули про: флоромозаїку. У вас на партах знаходяться: крупи, насіння,дощечки ДВП, клей ПВА, пензлики для клею,серветка.
VІ. Показ і аналіз об’єкту праці.
– Сьогодні ми з вами будемо виготовляти ось таку композицію. Хто мені скаже, з чого вона складається? По-перше – це основа – дощечка ДВП, на яку рівномірно насипано і приклеєно насіння, щоб вийшов фон. На нашій основі наклеєне насіння кукурудзи, пшениці, гарбузового та соняшникового насіння, що утворює певний малюнок – квітку.
VІІ. Практична робота
Перед тим як розпочати роботу, я нагадаю вам деякі правила:
1. Роботу починати тільки з мого дозволу.
2. При наклеюванні обов’язково користуватися тільки пензликом.
3. Після закінчення роботи прибрати своє робоче місце.
Вчитель: Тепер прошу зосередитись та приступити до творчої роботи.
VІІІ. Творча робота учнів:
Отож, учні приступають до створення і склеювання композиції Робота учнів супроводжується музикою. Учитель демонструє учнівські роботи .
ІX. Оцінювання робіт: Метод «Аукціон” Учні виставляють по черзі свої роботи і умовно купляють їх за ціною від 1 до 12 балів. За які бали більшість класу купить роботу однокласника, такою буде його оцінка за урок.
X.Закріплення знань з теми: учні отримують вирізані з кольорового паперу квіти або листочки з дерев, на яких написані питання для засвоєння знань та відповідають на них. 1. Що нового я дізнався на уроці? 2. Які знання стали мені у пригоді? 3. Чого я навчився на уроці? 4. Що я відчув під час сьогоднішнього уроку… 5. Де можна використати мою творчу роботу? 6.Чим зацікавила мене флоромозаїка? 7. Які ще роботи ти б створив у вільний час вдома із природних матеріалів?